LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“SHBA nuk ndalon njeri të futet në Parlament”/ Berisha: Akt i mafias së George Soros

21 Nëntor 2021, 17:12, Politikë CNA
“SHBA nuk ndalon njeri të futet në Parlament”/ Berisha:

Ish kryeministri Sali Berisha theksoi mirënjohjen ndaj SHBA-së dhe ndikimit që ka patur në të mirë të Shqipërisë ndër vite.

Ai theksoi se ata janë një vend i lirisë që kanë frymëzuar kombe dhe se nuk mundet që ata të vendosin se kush do të hyjë në Parlament e kush jo, por një gjë të tillë e bën vetëm mafia e George Soros.

?Në histori askush nuk ka bërë më shumë për ne se SHBA-ja. Mirënjohja ime është e pakufijshme. Ëilson, Bush, Klinton. SHBA janë vend I lirisë, kanë frymëzuar kombe. Nuk mundet që Shqipërisë t?I diktojë kush do të futet në Parlament e jo. Këtë e bën mafia e George Soros. Ndaj vendosa t?I përgjigjem flakë për flakë.

 Programi i PD ka nevojë për transformim rrënjësor, ridemensionim të rolit të gruas në familje, shoqëri, administratë. Sot jeni pjesa më e ditur dhe e shkolluar. Kjo falë meritës suaj personale. Keni përkushtimin të ndiqni shkollat. Në 8 ekselenca, e sigurt që 6 janë vajza. Ju skërkoni asnjë lëmoshë nga burrat. Së bashku do luftojmë murin e partiarkisë.

Do bëjmë gjithcka për të konsoliduar familjen, si baza e shoqërisë. Një familje e shëndetshme, që prodhon, që krijon vlera dhe ky është kush thelbësor. Gratë dhe vajzat të jenë në piedestalin që meritojnë. 

Diferenca në rroga mes burrave e grave në 2005 ishte 36 %. Me disa lëvizje duke shënjuar direkt përmbysjen e raportit, arritëm të ngrinim rrogat. Kjo diferencë të zbresë nga 36 në 17.6 %. 

Familjet shqiptare e mbështesin vajzën, sakrifikojnë për të. Ju garantoj se përpjekja jonë e madhe do të jetë barazia gjinore. Do të rikthejmë vlerat konservatore. Tradita e familjes?, tha Berisha.

Lajmet e fundit nga