LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E ka nxjerrë Enveri nga hundët”/ Berisha "sulmon" peng kryetarin

21 Nëntor 2021, 17:25, Politikë CNA
“E ka nxjerrë Enveri nga hundët”/ Berisha

Lideri historik, Sali Berisha e krahasoi kreun e PD, Lulzim Basha me një diktator të shkolluar në Kore të Veriut apo si një kopje e diktatorit Enver Hoxha.

Ai bëri thirrje që Kuvendit të datës 11 Dhjetor t?i bashkohen edhe ata që mbështesin Bashën, për të treguar revolucionin e pandalshëm të Foltores.

?Merr në telefon znj Vokshi dhe i thotë kam shpallur zgjedhjet e LDG. Të njëjtën gjë bëri me FRPD. Sikur të ishte shkolluar në Kore të Veriut apo ta kishte nxjerrë Enver Hoxha nga hundët. 

Në datën 11 duhet të bashkohemi të gjithë. Ftoj dhe ata që ende mbështesin atë, që të bashkohen me ne. 18-a është antiKuvendi, dita e turpit e Edi Ramës. Edhe një herë paralajmëroj Ramën: Me këtë akt ke treguar se nuk ke asnjë lloj norme demokratike në botëkuptimin tënd.

Daja i tij dikur bërtiste kur ne ishim të mbledhur në Qytet Studenti ?Tanket, tu fusim tanket?. Rama nuk ka tanket, por ka Bashën dhe pengjet. Do i përgjigjemi me vrullin e pandalshëm të revolucionit fitimtar?, theksoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga