LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pas meje le të bëhet qameti”/ Ish-Presidenti nuk përmbahet më

22 Nëntor 2021, 09:06, Politikë CNA
“Pas meje le të bëhet qameti”/ Ish-Presidenti nuk

Ish Presidenti Bujar Nishani, ka shprehur shqetësimin se Tirana është futur në një kolaps total.

Sipas tij interesat e babëzisë së korrupsionit, po torturojnë dhe poshtërojnë banorët e Tiranës.

?Kryeqytetin e vendit, Tiranën e kanë futur në kolaps total.

Torturë dhe poshtërim më të madh se sa mund t?i bëhet mbi një milion banorëve për interesat e babëzisë së korrupsionit nuk mund të kishte.

Asgjësimi i një qyteti nisur që prej vitit 2000 e shkatërruar përditë, papushim me moto ; ?pas meje le të bëhet qameti?, sot po jua nxin jetën qytetarëve, çdo ditë, çdo orë, çdo minutë e çdo sekondë që cilido guxon të dalë nga shtëpia për punë, për hall a për nevojë?, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Më tej Nishani shkruan se interesat e pista të një grupi pushtetarësh dhe tutorëve të tyre, janë kthyer në ankthin, stresin, sëmundjet, pisllëkun, kolapsin e një popullate të tërë, që jeton në këtë qytet, apo të tjerëve që e aksesojnë atë çdo ditë për bisnes, arsim, shëndetësi.

?Një grup të korruptuarish e korruptorësh që nuk kanë kurrfarë parimi, morali apo aftësie, kanë kapur për fyti shtetin, drejtësinë e opozitën për të dhunuar lehtësisht, pa kurrfarë pengese e frike qytetarin!

Të nxisim e të kërkojmë ringritjen e betejës së opozitës, rikthimin e vetë opozitës së vërtetë si mjet, për të rikthyer fuqinë e qytetarëve. Boll Më!?, shkruan më tej Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga