LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Luli politikan që s’e mban fjalën’/ Ndoka: Berisha është shumë më lart se Rama, Nano e Basha

21 Nëntor 2021, 19:52, Politikë CNA
‘Luli politikan që s’e mban fjalën’/ Ndoka: Berisha

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ishte i ftuar pasditen e sotme në ?Dola te Ola?, ku ka folur për karrierën e tij politike.

Teksa tregonte për marrëdhëniet e tij më figurat e njohura politike në vend, ai e veçoi Berishën si një dëgjues të mirë, nga i cili mund të marrësh edhe këshilla, ndryshe nga Basha që sipas tij nuk të dëgjon dhe është i pavëmendshëm.

Sipas tij Basha ështën një politikan i  ftohtë dhe që nuk e mban fjalën, edhe pse shtoi se ka kaluar edhe momente të mira me të, madje ka edhe njohje familjare.

Në lidhje me shpalljen ?non grada? të Berishës, ai tha se e njeh ish-kryeministrin më mirë se sa SHBA-ja. ?Nuk është modeli i politikanit të korruptuar, ka problemet e veta, por nëse e krahasoj me Ramën, Nanon, Bashën, Berisha është shumë lart?, tha ai.

Nard Ndoka shprehu hapur dëshirën për ta parë Sali Berishën sërish në krye të Partisë Demokratike. ?Basha është prodhim i Berishës, nuk ka fituar asnjë betejë pa të?, theksoi Ndoka./CNA.al

Lajmet e fundit nga