LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kam denoncuar me zë banditët”/ Berisha hedh poshtë akuzat për firmat e demokratëve

21 Nëntor 2021, 18:07, Politikë CNA
“Kam denoncuar me zë banditët”/ Berisha hedh poshtë

Ish kryeministri Sali Berisha foli me tone të ashpra sa i takon akuzave se për firmosjen e formularëve janë bërë presione apo janë përdorur banditë.

Ai shtoi se ai vetë ka plot 26 statuse në të cilat denoncon me emër Suel Çelën dhe banditë të tjerë, kur nga ana tjetër, Basha se ka bërë kurrë një gjë të tillë.

?Denoncoj me përçmim akuzat se ndaj jush janë bërë presione, se për mbledhjn e firmave janë përdorur banditë. Sali Berisha ka 26 statuse në të cilat denoncon me emër Suel Çelën dhe banditë të tjerë të Elbasanit. 

Këtë e kam bërë sepse sulmojnë qytetarët e Elbasanit. Nuk gjen një status të Lulzim Bashës që të ketë denoncuar këtë bandit apo ndonjë tjetër. Nuk ia zinte Ramës, kryebanditit emrin me gojë.

Ju garantoj se do ridimensionohet në të gjitha instancat roli i grave dhe vajzave. Kjo do të jetë një qillim i ynë kryesor.

Ne jemi për bashkimin. Në statutin tonë janë larguar, por sepse kanë humbur në votim, por pastaj janë kthyer. Eksperienca jonë në 2005, e shkëlqyer. Me ata që u bashkuam bashkëpunuam. Do bashkohemi me ata që duan të bahkohen me PD-në, që janë larguar nga ?91 e deri më sot.

Me Lulzim Bashën një pas një janë larguar me dhjetëra personalitete të PD. Ata kanë bërë një luftë kundër Bashës. Ai nuk mund të mohojë denoncimet që ata i bënë, kritikat dhe që faktuan të vërtetat?, shtoi Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga