LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Thoma Gëllçi zgjidhet drejtori i RTSH

6 Maj 2016, 09:14, Aktualitet CNA

Këshilli Drejtues I Televizionit Shqiptar ka votuar sot për të zgjedhur Drejtorin e Përgjithshëm.

Pas votimit, me 7 vota pro dhe me 4 kundër, Drejtori i RTSH është zjgjedhur Thoma Gëllçi.

Ai ka marrë postin e Drejtorit të Përgjithshëm nga momenti që është zgjehdhur.

Votimi I Gëllçit I jep fund një maratone të gjatë për zgjedhjen e Drejtorit të RTSH. Më herët, Këshilli Drejtues I RTSH ka hedhur në votim kandidaturën e Gëllçit pork y I fundit nuk ka arritur të marrë votat e nevojshme për tu zgjedhur.

22:06 Aktualitet

Horoskopi 6 Maj 2016

Qielli i dashurisë se çifteve do kthjellohet edhe me tepër g...

Lajmet e fundit nga