LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Breshëria e plumbave la dy viktima/ Klodian Tomorri “shpërthen” ndaj Ramës

13 Nëntor 2021, 20:45, Aktualitet CNA

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon rendit dhe sigurisë në vendin tonë, duke iu referuar atentatit të mbrëmjes së sotme, ku mbetën të vrarë dy persona, të cilët i përkisnin botës së krimit.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Tomorri shkruan se asnjë ministër i brendshëm nuk po arrin të frenojë krimin, ndërsa e vë theksin edhe tek aksidentet apo kontrollet e përditshme, ku gjenden armë nëpër makina, apo edhe lëvizjn e personave me precedentë, që lëvizin lirshëm rrugëve të qytetit.

?Ndodhin aksidente. E ke te sigurte qe ne 50 per qind te rasteve do gjenden arme neper makina.

Nderkohe, te gjithe personat e skeduar dhe me precedente levizin qetesisht te armatosur ne mes te qyteteve dite e nate.

Kjo qeveri rikthehu policine ne krye te detyres- thote ai i madhi.

Dakord ore dakort. E ktheve. Por gjej nje minister te brendshem me b*le se ndonje dite do vijne te te bejne loja lufte poshte dritares se zyres keshtu si e ke katandisur rendin?, shkruan Tomorri./CNA.al

Lajmet e fundit nga