LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

14 Nëntor 2021, 07:07, Aktualitet CNA
Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, Shqipëria gjatë gjithë ditës paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku pritet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke krijuar mundësi për reshje në të gjithë vendin.

Parashikohet që reshjet shiut të jenë kryesisht me intensitet të ulët dhe afatshkurtra.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi edhe mbi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në Adriatik dhe Jon dallgëzim 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga