LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Skandali/ Kanalet e ujërave të zeza në mes të plazheve derdhen në det

14 Nëntor 2021, 15:59, Aktualitet CNA
Foto-Skandali/ Kanalet e ujërave të zeza në mes të plazheve

Edhe pse është ngritur disa herë si shqetësim, lokalet, restorantet dhe hotelet vijojnë ti shkarkojnë ujërat e zeza në det.

CAN.al, ka siguruar disa foto nga plazhi i Golemit, ku duken qartë kanalet e ujrave të zeza që derdhen në det, ndërsa përgjegjshmëria e institucioneve shtetërore, duket se është inegzistente.

Derdhja e ujërave të zeza në det nuk lejohet me ligj, madje institucionet që e shkelin gjobiten dhe ndeshkimi në rast përsëritje shkon deri në mbyllje të biznesit./CNA.al

Lajmet e fundit nga