LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Çudi apo lajthitje”/ Bardhyl Londo tregon çfarë po ndodh në Përmet

14 Nëntor 2021, 12:09, Aktualitet CNA
“Çudi apo lajthitje”/ Bardhyl Londo tregon çfarë

Poeti Bardhyl Londo, ka reaguar në lidhje me asfaltimin e një rrygë nga Gryka e Këlcyres në Malshovë, ku sipas tij ka tre-katër fshatra pothuajse të braktisur.

Ndërkohë, ai shkruan se rruga për në Frashër, është e pakalueshme.

?Çudi apo lajthitje në Përmet.

Kohët e fundit u përurua rruga e asfaltuar nga Gryka e Këlcyres në Malshovë, fshat ose tre katër fashatra të vegjël, pothuajse të braktisur. Shumë bukur, ta gëzojnë.

Ndërkaq rruga për në Frashër është e pakalueshme.

Frashërin, Meken dhe Jeruzalemin e Shqipërisë kudo që janë shqiptarët dhe jo vetëm në Shqipëri, e duan dhe respektojne të gjithë. Të gjithë duan të shkojnë atje. Por rruga është krejtësisht e papërshtatshme.

Ateherë çfarë është kjo politikë qeveritare apo lokale që nderton rrugën e Malshoves dhe nuk ia var fare asaj të Frashërit? Lajthitje,mungesë kulture apo diçka tjetër më e hidhur??-shkruan Bardhyl Londo./CNA.al

Lajmet e fundit nga