LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krime mjedisore në Zharrëz/ Nën hetim 4 zyrtarë të Bashkisë Patos

13 Nëntor 2021, 09:17, Aktualitet CNA
Krime mjedisore në Zharrëz/ Nën hetim 4 zyrtarë të

Ditën e djeshme në prangat e policisë ra një shofer kamioni, i cili gërryente tokën në Zharrëz, ndërsa sot mësohet se ka nisur hetimi për 4 zyrtarë, të cilët akuzohen si të implikuar në ngjarje dhe që shpërdoruan detyrën.

Nën akuzë për shpërdorim detyre është Kryeinspektori i Mbrojtes së Territorit në Patos, 2 inspektorët edhe specialistja e Mbrotjes së tokës në Zharrëz.

Vijon?/CNA.al

Lajmet e fundit nga