LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për pastrim parash/ Reagon Rezart Taçi: Urdhër arresti i pavlerë

12 Nëntor 2021, 10:41, Aktualitet CNA
Akuzat për pastrim parash/ Reagon Rezart Taçi: Urdhër arresti i

Biznesmeni Rezart Taçi ka reaguar në lidhje me urdhërarrestin ndaj tij për akuzën e pastrimit të parave.

Taçi thekson se nuk njihet as me biznesmenin italian Francesco Zummo, ndërsa shton se do të ankimojë vendimin përmes avokatëve të tij.

?Unë nuk arrij ta kuptoj se si mund të nxirret ndaj meje një urdhër i tillë arresti. Nuk ka asnjë provë, asnjë fakt. Është një vendim tërësisht i pakuptimtë?.-thotë Taçi.

I pyetur mbi lidhjen për të cilët flet SPAK me biznesmenin italian Francesco Zummo, sipërmarrësi shqiptar ka deklaruar për Albanian Post se ai as nuk e njeh 90-vjeçarin dhe nuk e ka idenë se kush është.

Ndërsa, mbi vendimin, ai deklaroi se do ta ankimojë menjëherë dhe ka vënë në lëvizje avokatët e tij për këtë çështje.

Ai ka theksuar se nuk ndodhet në Shqipëri personalisht, por hapat e mëtejshëm do t?i ndjekin përfaqësuesit e tij ligjorë.

Lajmet e fundit nga