LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“18 mijë të vaksinuar me dozën e tretë”/ Manastirliu: Kontaktoni mjekun e familjes

11 Nëntor 2021, 08:56, Aktualitet CNA
“18 mijë të vaksinuar me dozën e tretë”/

Miniastrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën të ditur se në 11 ditët e para të muajit nëntor, 18 mijë qytetarë kanë marrë dozën e tretë të vaksinës kundër COVID.

Në një postim në rrjetet sociale, Ministrja u bën thirrje qytetarëve të kontaktojë me mjekun e familjes për t?u vaksinuar për një garanci për të qenë më të mbrojtur dhe për ta përballuar më mirë dimrin që është në prag.

?Më shumë se 18 000 qytetarë e kanë marrë dozën e tretë të vaksinës në këto ditë të para të nëntorit, si një garanci më shumë për të qenë të mbrojtur e për ta përballuar më mirë dimrin që është në prag. Kontakto mjekun e familjes?, shkruan ministrja./CNA.al

Lajmet e fundit nga