LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shkundet” arsimi në Elbasan/ Shkarkohet drejtoresha e ZVAP

10 Nëntor 2021, 09:12, Aktualitet CNA

Është shkarkuar nga detyra drejtoresha e Zyrës Vendore të Arsimit Publik në Elbasan, Anila Çota dhe në vend të saj është emëruar Ermir Çela.

Ermir Çela është pedagog i jashtëm pranë departamentit të Matematikës në Universitetin ?Aleksandër Xhuvani? në Elbasan dhe mbante detyrën e Drejtorit në Gjimnazin ?Konstandin Kristoforidhi?.

Sipas BalkanWeb pritet të nisë një valë shkarkimi e pjesës dërrmuese të drejtorëve të institucioneve dhe të mjaft drejtorive me qëllim rritjen e performancës së punës e mbi të gjitha ofrimin e shërbimeve./CNA.al

Lajmet e fundit nga