LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sapo isha vaksinuar”/ Ngjela tregon si e kaloi Covid-in, simptomat që kishte

9 Nëntor 2021, 13:23, Aktualitet CNA
“Sapo isha vaksinuar”/ Ngjela tregon si e kaloi Covid-in, simptomat

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka treguar sot për herë të parë betejën e tij me koronavirusin.

Në një lidhje skype, me rubrikën ?Opinion? në ?News24? Ngjela tha se tashmë është negativizuar, ndërsa shtoi se virusin e kaloi në shtëpinë e tij dhe lehtë.

Mes të tjerash avokati pohoi se ishte infektuar me Covid pasi kishte bërë vaksinën. Ndër të tjera ai tha se shumë pak njerëz të politikës e dinin.

?Shumë mirë jam. Kam përfunduar të gjitha. Dal, bëj, por ruhem nga korentet ende. E kalova në shtëpi. Isha post-vaksinë. 2-3 ditë pata shqetësim, kisha medikamente. Kisha pak temperaturë. Kam përshtypje që e kaluan edhe masën mjekët me përkujdesjen. Kryeministri dhe ministrja e Shëndetësisë se ka ditur kam përshtypjen. Kush më pyeti e thoja. I thoja në raport me veten time se nuk gënjej. Tani mund të hapet linja, pasi nuk e kanë ditur. As ju nuk e dinit.?- tha Ngjela.

Lajmet e fundit nga