LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sekuestrohet rreth 190 mijë m2 tokë në Gjirin i Lalëzit/ Kush janë ish-zyrtarët në “sitën” e SPAK, zbardhen emrat

9 Nëntor 2021, 11:59, Aktualitet CNA

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me kontrollin e SPAK, në banesat e shtatë ish-punonjësve të Kadastrës së Durrësit.

Burimet bëjnë të ditur se bëhet fjalë ish-zyrtarë si dhe qytetarë përfitues të pronave.

Emrat e persona që i janë kontrolluar banesat janë:

Bedri Luku, ish regjistrues i Kadastrës, u shoqërua në policinë e Durrësit dhe u la i lirë pak çaste më vonë.

Vlash Braja, banues në fshatin Draç të Durrësit.

Altin Haruni banues në Sukth të Durrësit.

Agron Bejdolli banues në zonën ?Syri i Detit? në Durrës.

Lisandër Xhejzdari banues në Sukth të Durrësit.

Asllan Arapaj banues në rrugën ?Aleksandër Goga? në Durrës.

Ber Begeja banues në Tiranë.

Po ashtu burimet bëjnë të ditur se në kuadër të këtij hetimi janë sekuestruar rreth 190 mijë m2 tokë në Gjirin e Lalëzit.

SPAK ?mësyn? Kadastrën e Durrësit/ Kontrolle në banesat e zyrtarëve, shoqërohet ish-regjistruesi

Lajmet e fundit nga