LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë po ndodh?/ Krahu i djathtë i Donald Trump, mbërrin në Tiranë

8 Nëntor 2021, 13:09, Aktualitet CNA
Çfarë po ndodh?/ Krahu i djathtë i Donald Trump, mbërrin

Diplomati amerikan, krahu i djathtë i Donald Trump, Richard Grenell ka mbërritur sot në Tiranë.

SYRI raporton se nga burime të sigurta, është mësuar se Richard Grenell ka zbritur në aeroportin e Rinasit në orën 11:00.

Grenell mësohet se do të ketë disa takime në Tiranë.

Kujtojmë këtu se një ditë më parë, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim njoftoi mbërritjen në vendin tonë të dy anëtarëve të Kongresit amerikan, Slotkin, David Valadao dhe La Turner.

Kim bëri me dije se kongresmenët ndodhen këtu për të zhvilluar takime të rëndësishme me disa prej liderëve shqiptarë. Ajo nuk dhe asnjë detaj specifik sa i takon temave të diskutimit.

?Qëndroni gati, nesër do keni detaje?/ Çfarë paralajmëron Yuri Kim

Lajmet e fundit nga