LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Iu sekuestruan 1 milionë euro/ Mjeku Edvin Prifti kërkon t’i kthehen, GJKKO refuzon ankimimin

8 Nëntor 2021, 10:01, Aktualitet CNA
Iu sekuestruan 1 milionë euro/ Mjeku Edvin Prifti kërkon t’i

Disa muaj më parë, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin vendosi sekuestron e pasiurisë në total prej 1 milionë euro të mjekut Edvin Prifti.

Mjeku e ankimoi këtë vendim, por apeli i GJKKO e ka refuzuar dhe ka lënë në fuqi sekuestron.

Prifti akuzohet se mori ryshfet nga kryesekretarja e Gjykatës së Krujës, Manuela Mallakuçi për t’i operuar nënën.

Sekretarja e Gjykatës së Krujës Manuela Mallakuçi ka qenë nën përgjim pasi ishte përfshirë në lirimin e të dënuarit Saimir Petani, i cili priste të lirohej nga Enkeleida Hoxha por që nuk u lejua nga SPAK duke e arrestuar atë dhe gjyqtaren Hoxha gjatë seancës. Në një prej shumë bisedave që ka kryer, Mallakuçi është kapur duke folur me Priftin që t?i kryente një operacion jashtë radhe nënës së saj.

Prifti u arrestua më 15 shkurt në sallën e gjyqit pasi fillimisht kishte një masë pezullim nga detyra, por në banesë dhe çantën e shpinës ju gjetën afro 380 mijë euro./ CNA.al

Lajmet e fundit nga