LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kjo çmenduri po na turpëron”/ Korçarët kërkesë Bashkisë, shqetësohen nga muzika e lartë

7 Nëntor 2021, 21:56, Aktualitet CNA
“Kjo çmenduri po na turpëron”/ Korçarët

Elda Zavalani, një qytetare dhe aktiviste korçare, ka ngritur shqetësimin, se si muzika  e lartë e Disco Club Vila Korça, pranë Bulevardit Republika, po shqetëson të madhe  e të vogël.

Sipas saj, pronarët ngrenë volumin e muzikës kur ?ti teket? duke shkaktuar një shqetësim të madh te banorët. Ndaj ajo I drejtohet Bashkisë Korçë, të marrë masat që kjo çmenduri që po turëron qytetarinë korçare të marrë fund.

?A keni kaluar ndonjëherë në Bulevard Republika, bulevardi me i bukur i Korçës ndoshta dhe i Shqipërisë? A ju ka bërë përshtypje një muzikë e çmendur pranë Bashtes Themistokli, tek Disco Club Vila Korça, që po shqetëson të madh e të vogël, qe po na cmend sa here ti teket pronarëve të hapin volumin deri ne fund, të tmerrojnë qytetaret korçarë dhe turistet e huaj dhe të vendit ?

Sigurisht që ju ka bërë përshtypje. Mua me vjen keq se kujtoja se i kisha miq dhe kur i thua tjetrit mik, beson qe ai te do të mirën e nuk kenaqet duke torturuar komshinjte gati cdo nate e duke na shkaktuar nje  shqetesim shume te madh dimer, behar.

Bashkia Korçë ju lutem merrni masa te marrë fund ky makth dhe kjo çmenduri qe po e turpëron qytetarine korçare e po i torturon banorët rreth e rrotull.

Unë nuk e di kush eshte pergjegjes dhe pse behen sikur s’degjojnë e s’kuptojne, di qe kjo gjë duhet të marrë fund e të na kthehet jeta normale te gjitheve.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga