LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Smogu mbulon kryeqytetin

6 Nëntor 2021, 11:40, Aktualitet CNA
Video-Smogu mbulon kryeqytetin

Kjo është pamja e Tiranës që të ofrohet në një mëngjes fundjave, ku dallohet qartë smogu që ka mbuluar kryeqytetin.

Shkaktari kryesor për ndotjen e ajrit në Tiranë është trafiku i rënduar. Por edhe ndërtimet dhe punimet në rrugë kanë sjellë një rritje të grimcave të pluhurit në ajër.

Qëndrimi i automjeteve në trafik bën që ato të çlirojnë gazra të dëmshme për mjedisin dhe për qytetarët.

Tirana prej vitesh vuan nga nivelet e larta të smogut duke shkaktuar probleme për jetën e banorëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga