LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia rrezikoi jetën e gazetares Anila Hoxha/ Reagon SHÇBA

6 Nëntor 2021, 18:02, Aktualitet CNA
Policia rrezikoi jetën e gazetares Anila Hoxha/ Reagon SHÇBA

SHÇBA ka reaguar në lidhje me incidentet që kanë ndodhur këtë të shtunë me disa gazetarë, shkaktuar nga disa punonjës të policisë në zonën e Qafë Mollës, ku u gjet trupi i pajetë i biznesmenit Rruzhdi Hoxha.

Në deklaratën e tyre SHÇBA bën me dije se po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe sjelljes jo korrekte të disa punonjësve të policisë me përfaqësues të mediave.

?Në vijim të lajmit të publikuar në disa media, në lidhje me sjelljen jo korrekte të disa punonjësve të policisë me përfaqësues të mediave, e në veçanti me gazetaren Anila Hoxha gjatë raportimit të një ngjarje kriminale, SHÇBA njofton se ka nisur një inspektim për zbardhjen e plotë të rrethanave, si dhe vënien përpara përgjegjësisë të punonjësve të Policisë së Shtetit që kanë shfaqur sjellje jo etike e konform detyrës?, thuhet në njoftimin e SHÇBA./CNA.al

Video- Anila Hoxha shpëton për një fije peri/ Policia e shtyn drejt greminës gjatë raportimit

 

Lajmet e fundit nga