Connect with Us

Video- Anila Hoxha shpëton për një fije peri/ Policia e shtyn drejt greminës gjatë raportimit

Aktualitet

Video- Anila Hoxha shpëton për një fije peri/ Policia e shtyn drejt greminës gjatë raportimit

Publikuar

-

/
cna lajme kronike

Gazetarja e njohur e kronikës Anila Hoxha ka shpëtuar për një fije peri, gjatë një raportimi nga vendi i ngjarjes ku u gjet trupi i pajetë i biznesmenit, Ruzhdi Hoxha

Në një moment, një efektiv policie e ka shtyrë gazetaren e cila ishte pranë shiritit të verdhë që vendos policia për skenën e krimit.

Kjo nuk është e gjitha pasi gazetarja gjendej buzë greminës dhe mund të kishte rrezikuar jetën së bashku me një koleg të sajin, por për fatin e saj të mirë i priti një degë peme.

Operatori që po e filmonte e ka ndihmuar gazetaren të ngrihej, e cila nuk e ka mbajtur dot veten dhe ka nisur t’i bërtasë policit.

“Çfarë polici je ti more, copa e injorantit. Po nuk ke faj ti, fajin e kanë ata që ju mbajnë në punë”.– i drejtohet ajo policit e irrituar.

LEXO EDHE:  Të inkriminuarit e politikës/ Artan Hoxha zbërthen strukturën që do ti hetojë

Më pas shton: “Shpëtova për pak, u kapa tek pema”.

Hoxha e ka paralajmëruar policin se do ta kallëzojë penalisht për këtë që ndodhi: “Do të denoncoj dhe do merrem personalisht me ty. Rrugaç.”

Pas incidentit, gazetarja nisi të fliste me kolegët të cilëve u sqaroi se çfarë ndodhi: “Më hodhi në humnerë, nuk po bëja asgjë. Po rrinim në shirit. Unë nuk jam person që sulmoj policinë, po rrinim në shirit. Kjo është e llahtarshme. Më hodhi ore.”

Më poshtë një video nga momenti i incidentit i publikuar nga gazeta Panorama./hashtag

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tërmet në Kosovë/ Lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Prizren. Sipas EMSC, lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë.Epiqendra ka qenë 17 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia ka qenë 10 km. Deri tani nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

31-vjetori i demonstratës antikomuniste të Shkodrës/ Mesazhi i Berishës

Publikuar

-

Nga

Sot është shënuar 31 vjetori i demonstratës antikomuniste në qytetin e Shkodrës.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish kryeministri Sali Berisha ka dalë me një mesazh të rëndësishëm, ku ka shprehur mirënjohje ndaj të gjithë atyre që morën pjesë.

Reagimi i Berishës:

Sot, 14 janar, 31 vjetori i demostratës antikomuniste të Shkodrës!

Të dashur miq, grupet antikomuniste, qytetarët dhe studentët e Shkodrës, inauguruan Vitin e Ri 1990 në Shqipëri me një betejë të ashpër me diktaturën komuniste, demostratat e  fuqishme të datave 13-14 Janar 1990, për rrëzimin e bustit të diktatorit komunist, Josif Stalin.

Më datë 13 dhe veçanërisht më datë 14 Janar të vitit 1990, mijra qytetarë të Shkodrës iu përgjigjën thirrjes së grupeve antikomuniste, mbushën dhe dolën në një demonstrat të fuqishme për të çliruar qytetin e tyre nga kulti i njërit prej diktatorëve me gjaksor të kohrave, Josif Stalin dhe për të hequr bustin e tij nga qendra e qytetit.Diktatura staliniste e Ramiz Alisë përdori kundër demostruesve ushtrinë dhe mjetet e saj, sigurimin e shtetit dhe policinë e batalionin famkeq të sambistëve për të shtypur demonstratën e parë antikomuniste.

Rregjimi diktatorial e shtypi me egërsi dhe brutalitet me të gjitha mjetet e dhunës demostratën e 14 Janarit dhe arrestoi, torturoi dhe dënoi me dënime të rënda për veprimtari antishtetërore terroriste organizatorët e saj Ded Kasnecin, Rin Monajken, Flamur Elbasnani, Gjergj Livadhin, Ndoc Liqejzen vëllezërit Haxhi, Ndoc Liqejza, Gjovalin Ralba, Viktor Martini, Nikolin Thana, Tonin Dema, Nikolin Margjini, Bac Bilali, Ylli Gërshana, Klaudio Daka, Aldo Perizi, vëllezërit Alibali, Hana Kraja etj.

Por jehona e saj brenda dhe jashtë vendi ishte e madhe dhe hapi siparin e një seri ngjarjesh të mëdha të vitit 1990, që do kurorëzoheshin me vendosjen e pluralizmit politik në Shqipëri me Lëvizjen Studentore të Dhjetorit të vitit  1990.

Sot, në këtë 31 vjetor, le të shprehim ne të dashur miq nderimin dhe mirënjohjen tonë më të thellë për qytetarët pjesëmarrës dhe organizatorët e demostratës së 14 Janarit 1990 të Shkodrës, Rozafës së Lirisë.

Rroftë Shkodra! sb./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha, një humbës serial”/ Patozi: Produkti më i keq i politikës

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Koordinatori i Bindjes Demokratike është shprehur se Lulzim Basha është një humbës serial.

Në një intervistë për Merita Haklajn në A2, Patozi theksoi se Basha është produkti më i keq në politikë i Trekëndëshit të Bermudës.Si mund ta durosh që një humbës serial si Lulzim Basha, të flasë për trekëndëshin e Bermudës? Në një kohë që ai është produkti më kallp i të keqes politike, që ky e quan trekëndëshi i Bermudës. Sali Berishën e ka pasur tutor dhe ka qenë i nënshtruari i tij prej vitesh, ndërsa me Ilir Metën ka qenë bashkëpunëtor i ngushtë në shumë raste. Mbi të gjitha, me këta të dy e ka lidhur edhe miqësia familjare, gjë që nuk më ka pëlqyer kurrë”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE