LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtyu drejt greminës Anila Hoxhën/ Pezullohet polici, zbardhet identiteti

6 Nëntor 2021, 19:28, Aktualitet CNA
Shtyu drejt greminës Anila Hoxhën/ Pezullohet polici, zbardhet

Është pezulluar nga detyra punonjësi i Policisë, shtetasi Sh.T për shkak se ditën e sotme ka rrezikuar jetën e gazetares Anila Hoxha duke e shtyrë drejt greminës. Gazetarja ka qënë duke raportuar gjetjen  e trupit të pajetë të biznesmenit të zhdukur, Ruzhdi Hoxha.

Pas ngjarjes, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano ka kërkuar pezullimin e menjëhershëm të policit.

Njoftimi i plotë:

Në lidhje me incidentin e ndodhur gjatë pasditen së sotme me disa gazetarë, në Qafë Mollë, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë ka pezulluar menjëherë nga detyra punonjësin e policisë Sh.T.

Ndërkohë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka urdhëruar Drejtorinë e Standarteve Profesionale në Policinë e Shtetit për nisjen e menjëhershëm të hetimit administrativ me qëllim sqarimin e rastit.

Policia e Shtetit i konsideron marrëdhëniet me median si prioritare në funksion të mirë-informimit të publikut dhe është e vendosur për të ndëshkuar çdo punonjës police që performon sjellje të pahijshme duke shpërdoruar detyrën në dëm të imazhit të Policisë së Shtetit dhe cënimit të marrëdhënieve me mediat e qytetarët”./CNA.al

Lajmet e fundit nga