LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Luhatje temperaturash/ Si pritet të jetë moti për këtë javë?

8 Nëntor 2021, 14:18, Aktualitet CNA
Luhatje temperaturash/ Si pritet të jetë moti për këtë

Sot moti paraqitet me vranësira të shpeshta, me kthjellime të pakta ndërsa rebeshe të izoluara shiu priten vetëm në skajin verior të Shqipërisë.

E marta do të sjellë prezencë të vranësirave dhe të reshjeve jo vetëm në zonat veriore por pjesërisht edhe në zonat qëndrore.

Sipas meteoalb, jugu i vendit mbetet me mot të kthjellët. Nga e mërkura deri të premten mbetemi nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare.

Temperaturat e ajrit mbeten të larta deri në mesin e javës ku vlerat termike do të luhaten nga 7?24-25 gradë Celsius, ndërsa dita e mërkurë dhe në vijim do të sjellë rënie graduale të vlerave  termike duke bërë që termometri të zbresë në 20 gradë Celsius./ CNA.al

Lajmet e fundit nga