LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Avokati si fallxhor politik”/ Gazetari ironizon keq Spartak Ngjelën

9 Nëntor 2021, 15:39, Aktualitet CNA
“Avokati si fallxhor politik”/ Gazetari ironizon keq Spartak

Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar avokatin Spartak Ngjela, për të cilin thotë se është fallxhor politik.

Ai e ka krahasuar atë me astrologen e famshme, Meri Shehu.

Duke kujtuar deklaratat e Ngjelës se brenda 15 ditëve e netëve do të arrestohet Berisha, do të rrëzohet Basha, FBI do të kontrollojë politikanët etj, dhe asgjë nuk ka dalë, fallxhori ka filluar të përsërisë nga e para fallet e tij, shkruan Dyllgjeri.

“Shqipëria sot ka edhe fallxhorin politik

Pas Merit, astrologes së famshme, opinionit, medias, politikës, pensionistëve, pederastëve, nderkombëtareve, po ju  vjen në ndihmë edhe një extra fallxhor ballkanik.

Fallxhori ecën me parimin: Rri që rri, bëj një hajmali”.

Ky është fallxhori Ngjela. Fallxhori nuk do ti flasësh në gojë kur tregon çdo të ndodhi! Fallxhori ështe edhe i sponsorizuar nga Projekti “Open Ballkan” dhe thuhet se ka pirë gjak me një farë Pelinçi nga SHBA, që do të rrëzojë Qeverinë.

Fallxhori së fundi pasi ka hapur fallin ka thënë: se brenda 15 ditëve e netëve do të arrestohet Berisha, ka thënë se Basha nuk rrëzohet, ka thënë se FBI po kontrollon politikanët shqiptarë, ka thënë se do të ketë arrestime sa burgjet do të plasin, etj.etj,

Kalojnë, ditë, javë, muaj, dhe fallxhori i përsërit nga e para fallet e Tij.

Deri tani i ka dalë një m…t”/CNA.al

Lajmet e fundit nga