LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulen ndjeshëm temperaturat/ Surprizat e motit për dy ditët e ardhshme

9 Nëntor 2021, 20:07, Aktualitet CNA
Ulen ndjeshëm temperaturat/ Surprizat e motit për dy ditët e

Vendi ynë gjatë paradites së nesërme do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonën e ulët, por me kthjellime dhe vranesira më të theksuara paraqitet moti në shtrirjen Lindore. Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të shtohen lehtësisht në të gjithë zonen malore, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Ndërkohë që ditën e enjte do të mbizotërojnë msa ajrore të qëndrueshme duke sjell gjatë paradites kthjellime dhe vranësira të lehta në zonën bregdetare dhe të ulët, por pritet që në zonat malore vranësirat të jenë më të dukshme. Po_ashtu mesdita dhe orët vijuese do të jenë me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 22°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor – Lindor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga