LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK operacion të befasishëm/ Sekuestron rreth 190 mijë metra katrorë tokë në Gjirin e Lalëzit.

9 Nëntor 2021, 20:46, Aktualitet CNA
SPAK operacion të befasishëm/ Sekuestron rreth 190 mijë metra

SPAK ka sekuestruar rreth 190 mijë metra katrorë tokë në Gjirin e Lalëzit.

Përmes një operacioni të befasishëm SPAK ka ushtruar kontroll në banesat e 7 punonjësve të Kadastrës në Durrës.

Gjithashtu është ushtruar kontroll edhe në banesën e ish-regjistruesit të këtij institucioni, Bedri Luku.

Hetimi është duke u kryer për ?Korrupsion pasive dhe aktive?, ?Shpërdorim detyre? ?Falsifikim dokumentesh? dhe ?Grup i struktuaruar kriminal?./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga