LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ryshfet për hetimin e një aksidenti/ SHÇBA arreston efektivin në Elbasan, zbardhet emri

12 Nëntor 2021, 17:38, Aktualitet CNA
Ryshfet për hetimin e një aksidenti/ SHÇBA arreston efektivin

Kujtim Ozuni, nënkomisari me detyrë Specialist dhe Oficer i Policisë Gjyqësore për hetimin e aksidenteve rrugore në Elbasan, është vënë në prangat e SHÇBA. 52-vjeçari me detyrë  oficeri i Policisë Rrugore, dyshohet se ka marrë ryshfet në vlerën 50.000 lekë gjatë hetimit të një aksidenti rrugor, ku mbetën të plagosur disa persona.

Gjykata e Elbasanit, ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë ?Arrest në burg? për kryerjen e veprës penale “Shpërdorim  detyre” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

?SHÇBA në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, në kuadër të procedimit penal të vitit 2021, ndjekur me metoda speciale të hetimit, ka kryer ekzekutimin e vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, e cila ka caktuar masën e sigurisë ?Arrest me burg? ndaj punonjësit të policisë N/Komisar K.O., 52 vjeç, me detyrë Specialist dhe Oficer i Policisë Gjyqësore për hetimin e aksidenteve në Sektorin e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan.

Punonjësi i policisë dyshohet për kryerjen e veprës penale “Shpërdorim i detyrës” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, pasi në detyrën e oficerit të Policisë Gjyqësore për hetimin e aksidenteve rrugore, ai dyshohet se ka marrë rryshfet në vlerën 50.000 lekë gjatë hetimit të një aksidenti rrugor, ku mbetën të plagosur disa shtetas.’, thuhet në njoftimin e SHÇBA./CNA.al

Lajmet e fundit nga