LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë e revoltoi Dash Shehin/ Zbulohet arsyeja dhe ankesa për kryeparlamentaren

28 Tetor 2021, 12:46, Politikë CNA
Çfarë e revoltoi Dash Shehin/ Zbulohet arsyeja dhe ankesa për

Në seancën e sotme plenare ka patur shumë replika mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha.

Akuzat mes tyre kanë qenë të pafundme, aq sa kanë krijuar acarim tek deputetët e tjerë, të cilët kanë dashur të mbajnë fjalën e tyre në Kuvend.

Një prej atyre që janë revoltuar, ka qenë dhe kreu i LZHK-së Dashamir Shehi.

Ai i ka kërkuar kryeparlamentares, Lindita Nikolla të vendosë kufi në replika mes Bashës dhe Ramës në seancat që do të pasojnë.

?Të them edhe unë nja dy fjalë për procedurë. Unë nuk mund t?ju jap mend, por një këshillë të vogël. Kemi gjithë mëngjesin këtu, kryetari i opozitës dhe kryeministri bëjnë replikë.

Bëjnë shumë mirë, por replika nuk mund të jetë pa fund, duhet një farë kufiri. Unë e kuptoj dëshirën për të folur, se edhe unë jam pak llafazan. Mirëpo ka një kufi kjo. Ata të kenë mundësi të flasin sa të duan, por jo pafundësisht.

Këto janë njerëz që kanë edhe hapësira të tjera. Kjo punë po teprohet, javë për javë?, tha deputeti Dashamir Shehi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga