LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama-Basha bëjnë tango politike”/ Vasili “nxehet” pas sulmit ndaj Metës

28 Tetor 2021, 10:12, Politikë CNA
“Rama-Basha bëjnë tango politike”/ Vasili

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas replikave të kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sulmoi hapur edhe presidentin Ilir Meta.

Vasili mesa duket është ?nxehur?, pas sulmit ndaj Metës, dhe kërkoi nga kryetarja e Kuvendit që të respektojë rendin e ditës dhe jo sikur e cilësoi ai debatin mes kreut të qeverisë dhe atij të opozitës ?tangon e tyre?.

Kryeministri mori fjalën më pas në foltore duke i kthyer një përgjigje me batutë Petrit Vasilit. ?Tani Tango na ka mbetur se Baftjarin nuk e kemi në programin e partisë?.

Kreu i qeverisë vijoi më pas debatin me Bashën, ndërsa tha se ?Dola sërish këtu sepse (qesh) është e nevojshme dhe meqë Lulzim kërkove ti referohem Frojdit, ai thotë ndër të tjera, ?koha e harxhuar me macen nuk është kurrë kohë e humbur. Kështu që unë e konsideroj kohë të shfrytëzuar me efektivitet kohën që harxhoj me ty?./CNA.al

Lajmet e fundit nga