LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të keqen vllai”/ Rama i shtrin dorën Bashës për ta shpëtuar nga Berisha

28 Tetor 2021, 09:34, Politikë CNA
“Të keqen vllai”/ Rama i shtrin dorën Bashës për

?Je i braktisur nga demokratët?. Ky ka qenë refreni i kryeministrit Edi Rama, kundrejt Lulzim Bashës.

Ky i fundit akuzohet nga demokratët se është peng i Ramës, ndaj ata janë kundër tij dhe kërkojnë largimin e tij.

Ndaj Rama sot, teksa i ka kujtuar braktisjen nga demokratët i ka shtrirë dirën edhe pse jo në mënyrë jo të drejpërdrejtë për ta shpëtuar nga ish kryeministri Sali Berisha.

?Puna ime është të kujtoj se kur vjen këtu e bën të fortin e para kujtohu se ça ke bërë. Kur thua se e di gjithë Tirana dhe Shqipëria. Mendohu se sa shumë gjëra di Tirana dhe Shqipëria për ty o Lulzim. Këto me të fortin që del ti, aman mos na e kurse këtë, të lutem mos e përsërit më, derisa të jesh në gjendje të qëndrosh brenda 50 demokratëve. Aman hë të keqen vllai?, është shprehur Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga