LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Rama publikon pamjet e “Lungomare 3”/ Tregon kur do nisë projekti

28 Tetor 2021, 08:49, Politikë CNA
Video-Rama publikon pamjet e “Lungomare 3”/ Tregon kur do nisë

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka publikuar projektin ?Lungomare 3?, përgjatë vijës bregdetare Vlorë ? Radhimë ? Orikum.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se në fillim të vitit të ardhshëm do të ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik dhe social.

“MIRËMËNGJES dhe me projektin e “Lungomare 3″, përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum, ku fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga