LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama përfundon takimin me drejtuesit politik/ Zbardh diskutimet

27 Tetor 2021, 17:54, Politikë CNA
Rama përfundon takimin me drejtuesit politik/ Zbardh diskutimet

Kryeministri Edi Rama ka përfunduar pas dy orësh takimin me drejtuesit politik të 12 qarqeve.

Pas kësaj mbledhje Rama mbajti një fjalim për mediat ku u shpreh lidhur me çështjet që janë diskutuar.

?Çështje organizative, në qarqe problematika të ndryshme. Dakordësit janë normale dhe diskutohen dhe cfarë realizohet do bëhet, nuk ka shqetësim për këtë.?

?E para mendjen nuk ma keni lexuar. Një parim që kemi vendosur vetë që jemi të hapur të diskutojmë cdo gjë. Do ulemi me vullnet të mirë për cdo gjë dhe do dëgjojmë cdo argument. Ka pasur në 2018 një propozim dhe është jo bindës. Nuk dimë gjë për propozimin e ri. Nëse ka argumente bindës do bëjmë më të mirën?

Rama gjithashtu tha se është i hapur për bashkëpunim me opozitën për propozimet e saj, teksa ka theksuar se është normale që deri tani të mos ketë një dakordësi me PD./CNA.al

Lajmet e fundit nga