LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vettingu në politikë/ Duka kundër Bashës: Është propozim i tepërt

27 Tetor 2021, 14:20, Politikë CNA
Vettingu në politikë/ Duka kundër Bashës: Është

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, ka dalë kundër propozimit të Lulzim Bashës sa i takon vettingut në politikë.

Në një intervistë për Klan News, Duka deklaroi se  deputetët kalojnë ligjin e dekriminalizimit dhe se vettingu i politikanëve nuk do të ishte i nevojshëm.

?Duke theksuar se me kryedemokratin Lulzim Basha nuk ka pasur asnjë takim lidhur aksionin opozitar në Parlament, Duka foli dhe për mundësinë e rikthimit të ish-Kryeministrit Sali Berisha në krye të PD

Për sa i përket Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit, aleati i selisë blu tha se veprimet e PS tentojnë bllokimin e punimeve pasi prej tyre pretendohet se në zgjedhje nuk ka patur parregullsi?, tha Duka./CNA.al

Lajmet e fundit nga