LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bejko “shuplakë” Bashës/ “Merr vendime të padrejta”

27 Tetor 2021, 19:54, Politikë CNA
Bejko “shuplakë” Bashës/ “Merr vendime të

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike Roland Bejko, i ftuar në emisionin ?Now? me moderatoren Erla Mëhilli ka folur në lidhje me vendimet e marra nga Lulzim Basha për largimin e deputetëve, Flamur Noka dhe Luan Baçi.

Ai shprehet se nuk mbështet vendimet e marra nga Basha pasi sipas tij standarti duhet të jetë i njëjtë për të gjithë.

?Nuk jam dakort për vendimet e marra nga Basha për Flamur Nokën dhe Zotin Baçi. Standarti duhet të jetë i njëjtë për të gjithë. Në këtë pikë, nuk jam aspak dakort me vendimet që ka marrë zoti Basha?.

Më tej ai ka ngritur alarmin në lidhje me të ardhmen e Partisë Demokratike.

?Shumica e anëtarëve nuk është verifikuar. Dua të theksoj diçka. Partia Demokratike, edhe nëse bie në duart e Berishës, a do të jetë e aftë të vijë në pushtet? Duhet bërë edhe kjo llogaritje?, është shprehur Bejko./CNA.al

Lajmet e fundit nga