LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Helmimi i banorëve në Krujë/ Rama: Qeveria e ka bërë investimin e saj, çështja është nën hetim

27 Tetor 2021, 18:01, Politikë CNA
Helmimi i banorëve në Krujë/ Rama: Qeveria e ka bërë

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Krujë ku shumë qytetarë u helmuan nga uji i pijshëm ka sjellë reagimin e kryeministrit Edi Rama.

Në një deklaratë për media nga selia rozë, pas përfunimit të takimit me drejtuesit e qarqeve, Rama hodhi poshtë deklaratat e opozitës sa i takon ndërtimit të ujësjellësit të ri, ndërsa shtoi se ngjarja është nën hetim.

Sipas tij, helmimi nuk ka lidhje me sistemin e ri që është inaguruar para zgjedhjeve.

?Në Krujë është ndërytuar ujësjellësi i ri. Të ndërtosh një sistem ujësjellësi dhe ta ccosh nëpër shtëpia është një gjë. Qeveria e ka bërë investimin e sja. Kjo është një gjë në hetoim administrativ për të kuptuar se ccfarë ka ndodhur. Por t?i lidhësh këto të dyja nuk ka asnjë logjikë?, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga