LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama kthehet në vendin e "krimit"/ Tenton të mbrojë aferën e shekullit

28 Tetor 2021, 09:59, Politikë CNA
Rama kthehet në vendin e "krimit"/ Tenton të mbrojë

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka tentuar të marrë në mbrojtje një prej aferave më të akuzuara nga media dhe politika.

Rama, duke iu përgjigjur akuzave të Opozitës në Kuvend, ka mbrojtur koncesionin e inceneratorëve, duke tentuar të justifikohet me pastrimin e qyteteve nga mbetjet.

?Të vijmë te çështja. Jo vetëm që jam i bindur që me ndërtimin e impianteve të përpunimit të mbetjeve apo të inceneratorevë është bërë hap përpara, për një Shqipëri më të pastër. Ato investime janë bërë për të mos lejuar të vazhdojë të ushqehet kanceri që latë ju. Ka abuzim historik me sasitë e mbetejve dhe ti e di shumë mirë këtë se je marrë me Sharrën.?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga