LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Deklarata “bombë” në Kuvend/ Basha “njeh” bosët e kokainës

28 Tetor 2021, 09:10, Politikë CNA
Deklarata “bombë” në Kuvend/ Basha “njeh”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë në Kuvend.

Nga Foltorja e Kuvendit, Basha tha se gjatë një nga bosët e kokainës ka ndërtuar në Tiranë një nga kullat më të larta në Shqipëri.

?Se çfarë katastrofe keqadministrimi dhe korrupsioni për të ashtuquajturën pandemi. Pavarësisht se janë harxhuar më shuma para dhe kohë mediatike për gënjeshtra, propagandë disa fakte nuk shlyhen dot se njerëzit çohen në çadra apo në banesat ku jetojnë prej vitesh.

Janë akoma larg banesat në zonat e Kombinat. Por, hajdutët po ndërtojnë projektin e radhës për të pastruar paratë. Nëse ka dicka që duhet mbajtur duart në hundë është era e kërmës së qelbur që mbart kjo sallë.

Ska lidhje me demokracinë me shtetin e së drejtës me aspiratën për të udhëtuar drejt BE, por ka lidhje vetëm me babëzinë për pushtet para që u ka zënë sytë, kjo babëzi su pengoi të ngrini kullën  më të lartë në Shqipëri me krimin dhe bosët e kokainës, oligarkët, kurse pandemia iu ka penguar të ndërtoni pallate. Policia duhet ta dijë se kush bos kokaine ka ndërtuar aty te ndërtesa më e lartë. Ashtu siç nuk ndaloi kullat e tjera që janë ndërtuar. 11 vjet kryetar bashkie Sejdiu?.-tha Basha.

Ky i fundit la të nënkuptohet se njeh bosin e kokainës që ka ndërtuar kullën, por nuk përmendi emra./CNA.al

Lajmet e fundit nga