LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Matu mirë, bëhu burrë njëherë”/“Bosët e kokainës”, Rama i “tërheq” veshin Bashës

28 Tetor 2021, 09:21, Politikë CNA
"Matu mirë, bëhu burrë

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikat me kreun e PD-së Lulzim Basha, duke mos i përmendur emrin  por duke quajtur parafolësi.

E vetmja herë kur i përmendi emrin, ishte kur foli për fondet e dhëna nga BE për tërmetin.

Ai ka sugjeruar Bashës ta gëlltisë fjalën hajdut dhe herë tjetër kur të nxjerrë gjuhën të masë mirë veten.

?Gjuhën ktheje brenda, ktheje në drejtim të ezofagut dhe mate mirë kur flet për hajdut. Mate mirë kur flet për radhë të afërmish që merren me ndarjen e indugjencave.

Bëhu burrë një herë. Nuk del dot nga zyra të takosh njerëzit e partisë tënde. Bëhu burrë e mos hajde me dëngla me akuza me shpifje, me llum, po hajde me argumente.

Nuk e di se ku i sheh ato që gdhihen në çadra se ti gdhidhesh vonë, ndërkohë që ata kanë shkuar për punë?, i ka thënë Rama-Bashës.

Kryeministri i është kundërpërgjigjur më tej Bashës edhe për bosët e kokainës që ai përmendi.

?Kanti thotë kur dikush të akuzon për diçka që nuk e ke bërë ose e ka bërë vet ose do ta bënte vete në vendin tënd. Kur vij përballë akuzash të tilla është barra e akuzuesit të ruajë akuzën dhe jo e të akuzuarit që nuk e ka bërë atë për të cilën akuzohet. Por zotëria më dha një mundësi për shkak të paftësisë së tij proverbiale në raport me shifrat që unë të përgjigjem thjesht. Po sikur fondet e vëna në dispozicion për rindërtim e shkollave të BE në raport me fondet nga qeveria rezultojnë më të larta në shpenzim për investim sesa fondet e qeverisë cfarë duhet të bëjmë me gjitjë këtë çarçfa që u var në foltoren e Kuvendit. Parafolësit i mbetet ajo që i ka mbetur gjitjhmonë . Humbja.”, ka thënë më tej Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga