LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha akuza të forta Ramës/ Cilat dokumente u “fshehën” në zyrën e ish-zv.kryeministrit

28 Tetor 2021, 09:18, Politikë CNA
Basha akuza të forta Ramës/ Cilat dokumente u

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të qeverisë, në lidhje me menaxhimin e fondeve për rindërtimin, pas tërmetit të 26 nëntorit 2019.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Basha tha se është abuzuar me fondet dhe tenderat.

Basha hodhi dyshime të forta edhe për fshehje të dokumenteve, që sipas tij janë futur tek zyra e ish-zv.kryeministrit.

?Atëherë që shqiptarët kishin nevojë për para, ti vidhje me një grusht njerëzish.

Nuk është as Covidi as tërmeti, është më keq se të dyja bashkë fatkeqësia.

Sa i përket tenderave, që kërkon të flasësh me shifra, por nuk i di, të vetmet tendera korrekte janë ato të BE.

Nuk e di nëse i ke vendosur vetë apo me Engjëllin ato shifra, ato tarifa i di gjithë Tirana. Prandaj fondet e BE nuk të pëlqejnë. Merri pak ato letrat kudo ku i ke futur ndoshta i ke te zyra i ish zëvendës kryeminstrit dhe shikoje se në tenderat e tua nuk ka konkurrencë i ke caktuar ti.

Merri pak ato letrat kudo që i ke futur.

Ndoshta ?Tigri? i ka djegur dhe shikoji si në tenderat e tua nuk ka konkurrencë, i ke përcaktuar. Ke përcaktuar jo vetëm ryshfetin, por edhe si do të ndahet. Vëmendje të veçantë ke për pronarët e ekraneve që të bëjnë fresk nga mëngjesi deri në darkë. Ke caktuar edhe rryshfetin dhe si do ndahet rryshfeti. Ky është sistemi që ke ndërtuar. Këtë sistem do ta mbash me çdo kusht. Herën e fundit ke dalë ?89 herë më shumë se një vit më parë.?-tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga