LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha sulmon Metën dhe Berishën/ “Jeni trekendëshi i Bermudës”

28 Tetor 2021, 09:33, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend ka sulmuar hapur presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Basha tha se Rama, Meta dhe Berisha formojnë ?trekendëshin? e Bermudës.

?Ke hall sa demokratë mbledh unë. Të ka marrë malli. Të ka marrë malli për Sali Berishën dhe Metën. Shko edhe ti në Foltore. Bëjeni trekëndshin e Bermudës. Unë jam për të qarë hallet e popullit, jo të Sali Berishës, tuat apo të Metës.

Ti të paktën dil hapur, mos u fshih. A do ta plotësojnë ty dëshirën demokratët? Jo.

Mua do më kesh përballë. Mua që të munda në 2011.

Mos u kap kot pas trekendëshit të Bermudës, ti je një nga brinjët, por koha juaj ka marrë fund?-tha Basha.

Më tej, ai fajësoi Metën dhe Berishën, që Rama vijon të jetë kryeministër, ndërsa tha se ?Edhe unë kam faj që je aty, por unë kam pjesën më të vogël të fajit, pjesën tjetër ekanë dy pjesët e trekëndëshit të Bermudës?./CNA.al

Lajmet e fundit nga