LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të kam dashur, të dua dhe do të dua”/ Rama shpreh hapur 'dashurinë' për Bashën

28 Tetor 2021, 09:59, Politikë CNA
“Të kam dashur, të dua dhe do të dua”/ Rama shpreh

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar deklaratën e kreu të PD, Lulzim Basha, i cili tha se ishte ai që e mundi në vitin 2011 dhe që përballë do të ketë vetëm atë.

Rama vijoi duke thënë se Basha është kundërshtari që do të ketë përballë. Madje i ka shprehur hapur ‘dashurinë’ kreu të opozitës.

?Unë ty të dua përballë. Të kam dashur të dua dhe do të dua?, ka thënë Rama.

?Foltorja është një gajret shumë i madh. Kur thua ti do apo s?do mua do më kesh përballë. Unë ty të dua përballë. Të kam dashur të dua dhe do të dua, dhe nuk di si të ndihmoj. Ti duhet të rilindësh. Ne e dimë se si duhet të rilindësh, na dëgjo?, shprehet Rama ndër të tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga