LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Panik nga “Foltorja”/ Rama zbulon “alibinë” e Bashës: Je peshkaqen gome

28 Tetor 2021, 10:06, Politikë CNA
“Panik nga “Foltorja”/ Rama zbulon “alibinë”

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend i është përgjigjur deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili quajti Ramën, Bashën dhe Metën, si ?trekëndëshi i Bermudës?.

Rama tha se Basha ?çon gjuhën aty ku i dhëmb dhëmbi?, duke nënkuptuar panikun që ka kreu i PD, nga Foltorja e Berishës me demokratët.

Më tej, Rama reagoi edhe për kërkesën e PD për Vettingun në politikë, për të cilin tha se Basha kërkon një alibi, për tu mbrojtur nga ?peshkaqeni? i Foltores.

?Mos e sill këtu, mos na co gjuhën aty ku të dhemb dhëmbi ty.

Ai propozimi, duket si komardare, si ato të fëmijëvë që fryhen për të bërë sikur notojnë në formë peshkaqeni

Vazhdo të bësh rolin e peshkaqenit të gomës që të mbrohesh nga peshkaqeni i Foltores. Por, çdo gjë që mban era Foltore ne na keni kundër?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga