LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettingu i politikanëve/ Basha-Ramës: Pse trembesh, nise nga unë

28 Tetor 2021, 10:15, Politikë CNA
Vettingu i politikanëve/ Basha-Ramës: Pse trembesh, nise nga unë

Kreu i PD, Lulzim Basha në fjalimin e tij në seancën e sotme plenare, ka folur për propozimin e Vettingut të politikanëve.

Basha i është drejtuar Ramës, duke i thënë se nuk ka pse trembet nga Vettingu i politikanëve dhe nëse do mund ta nisë nga ai dhe familja e tij.

?Do të kontrollosh prokurorët dhe gjyqtarët. Që të mos kesh frikë, nise vettingun nga unë. Ti je pengesa për Reformën në Drejtësi. Ti do ta zgjatësh procesin e vettingut. SPAK është zgjedhur nga njerëz si ju, pse trembesh??, është shprehur ndër të tjera Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga