LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E tregove në Elbasan se sa qejf i ke plehrat”/ Basha i kthehet akuzave për inceneratorët

28 Tetor 2021, 09:41, Politikë CNA
“E tregove në Elbasan se sa qejf i ke plehrat”/ Basha i kthehet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend, i është rikthyer akuzave për inceneratorët.

?Mos u kap kot pas trekëndshit të Bermudës. Koha e trekëndshit të Bermudës ka marrë fund. Se sa qejf i ke plehrat ti u pa kur mblodhe Grupin Parlamentar tek inceneratori i Elbasanit. Ti që kërcënove kryetarët e bashkive me shkrirje nëse nuk i dërgojnë paratë e buxhetit të tyre te inceneratorët e Mirel Mërtirit, Klodian Zotos dhe të tjerëve.  

Dhe aty të ka plasur lufta ty për çështjen e parave sepse të kanë shkuar paratë nga Tigri dhe Uriahipi dhe më duket se tani të kanë dalë të Damiani. Kështu thotë TIMS-i. Ose keni lidhur ndonjë krushqi juve se nuk shpjegohet ndryshe që të udhëtoni 20 e ca herë bashkë me avion?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga