LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha sulmon Metën/ Rama i kthehet Kryemadhit

28 Tetor 2021, 10:28, Politikë CNA
Basha sulmon Metën/ Rama i kthehet Kryemadhit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend ka sulmuar hapur presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Basha tha se Rama, Meta dhe Berisha formojnë ?trekendëshin? e Bermudës.

Por, ndërsa Basha ka sulmuar Metën, kryeministri Edi Rama i është kthyer deputetes Monika Kryemadhi, bashkëshortja e presidentit Meta.

Rama nga Foltorja e Kuvendit, ka risjellë në vëmendje deklaratat e Kryemadhit, e cila i është drejtuar disa kohë më parë, duke thënë ?do të kafshoj veshin?.

?Duhet të heqësh dorë nga ajo lloj gjuhe, nëse nuk do që ta ndërprsim përfundimisht këtë mënyrë komunikimi.

Por, nuk ke faj, ke qënë aleat me një që kafshonte publikisht deri dje. Sa herë kafshon e si kafshon ti. Çfarë është kjo mënyrë e të folurit, kafshoj, kafshoj?-tha Rama./CNA.al

Basha sulmon Metën dhe Berishën/ ?Jeni trekendëshi i Bermudës?

Lajmet e fundit nga