LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjidhja e krizës/ Basha ka vetëm një kërkesë

29 Mars 2019, 12:23, Aktualitet CNA
Zgjidhja e krizës/ Basha ka vetëm një kërkesë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ripërsëritur sot qëndrimin e opozitës, në lidhje me  krizën politike në vend.

Në një prononcim për mediat, Basha tha se e vetmja zgjidhje për krizën ku ndodhet vendi është ajo që ka propozuar PD dhe opozita e Bashkuar që është largimi i kryeministrit Rama.

?Rama ka kapur drejtësinë. Ka kapur prokurorinë dhe gjykatat. Vendi është në krizë totale politike, ekonomike dhe kushtetuese. Zgjidhja e vetme ajo që ka propozuar opozita.

Rikthimi i sovranit tek populli, përmes zgjedhjeve të lira e te ndërshme, që kanë parakusht largimin e Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore?-tha Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga