LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Premtimi i Bashës për mediat/ Asnjë kufizim te PD

29 Mars 2019, 12:17, Aktualitet CNA
Premtimi i Bashës për mediat/ Asnjë kufizim te PD

Gjatë fjalës së tij në tryezën me titull ?Liria e medias në funksion të mbrojtjes së demokracisë?, kryedemokrati Basha ka premtuar se në aktivitetet e tij dhe të partisë që drejton nuk do të ketë asnjë kufizim për mediat.

?Në dijeninë time askush nuk ka penguar ndjekjen e aktiviteteve të opozitës, por nëqoftëse është kështu, le ta bëj reflektimin sot dhe publikisht para të gjithëve. Absolutisht, në asnjë aktivitet publik timin si kryetar i opozitës, apo të bashkëpunëtorëve të mi, nuk ka për të pasur asnjë kufizim të pranisë mediatike.?-tha Basha.

Më tej, Basha, u ndal ndër të tjera te aktivitet e PD-së, ndërsa u shpreh i bindur se të gjitha daljet e tij janë transmetuar të plota në rrjete sociale pa asnjë prerje apo censurë.

?Unë e di se aktivitetet e mia janë transmetuar live në facebook, të plota, pa prerje, nuk është prerë as fillimi, as fundi. Megjithatë, për t?ju përgjigjur një kërkese konkrete të ngritur sot, po ju them sot se asnjë kufizim nuk do të ketë në asnjë ngjarje politike të Partisë Demokratike, në veçanti timen si kryetar i Partisë Demokratike?.- u shpreh kryedemokrati.

Lajmet e fundit nga