LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parukieret janë të shtrenjta? Ja si t'i lyesh vetë flokët në shtëpi

29 Mars 2019, 19:45, Aktualitet CNA
Parukieret janë të shtrenjta? Ja si t'i lyesh vetë

Të lyesh flokët vetë nuk kërkon ndonjë shkencë të madhe! Duke qenë se çmimet në parukeri aktualisht janë më të kripura se sa kurrë më parë, bëni mirë që të mësoni disa mënyra të lehta dhe të bëheni parukiere e vetes suaj.

Së pari: Mos i lani flokët dy ditë përpara se t?i lyeni. Stilistja e njohur Kiyah Wright thotë se yndyra ndihmon që lëkura e kokës të mos acarohet nga boja.

Së dyti: Aplikojeni bojën duke ngjyrosur sesione të vogla të flokëve.

Së treti: Lexoni, rilexoni disa herë letrën që përmban udhëzimet përkatëse.  (ndodhet në kutinë e bojës)

Së katërti: Përdorni një furçë profesionale dhe fillimisht shpërndajeni bojën një gisht larg nga rrënja. Më pas aplikojeni rreth skajeve, ndërkohë në fund fare ngjyrosni rrënjën.

E shikoni sa e lehtë është!

Çfarë duhet të bëni që flokët tuaj të shkëlqejnë?

Së pari: Pasi të ndiqni udhëzimet e mësipërme, 1 dhe 3, thani dhe stiloni flokët si normalisht. Kjo do t?ju tregojë cilat pjesë duhen lyer edhe pak dhe cilat jo.

Së dyti: Duke filluar në pjesën e përparme dhe duke punuar prapa drejt kurorës suaj, ndajini flokët në 10 pjesë në mënyrë jo të barabartë dhe filloni të aplikoni bojën.

Së treti: Përdorni një furçë dhëmbësh për të aplikuar bojën nga rrënjët deri në fund të flokut. Për të parandaluar kullimin e bojës, mbështillni çdo tufë që lyeni me një top pambuku.

Së katërti: Lëreni bojën për aq kohë sa shkruhet në kutinë e produktit. Lajini dhe aplikoni një produkt që u jep shkëlqim flokëve.

Lajmet e fundit nga