LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-NATO “zbarkon” në Tiranë

29 Mars 2019, 10:37, Aktualitet CNA

Shqipëria feston sot 10-vjetorin e anëtarësimit në NATO.

Në kuadër të këtyre festimeve në kryeqytetin shqiptar ndodhen përfaqësues të 29 vendeve anëtare.

Ndërkohë, në sheshin ?Nënë Tereza? prej orës 11:00 po zhvillohen aktivitete të ndryshme, parakalime të mbi 2500 ushtarakëve, mbi 100 mjete ushtarake dhe helikopterë.

Në aktivitet marrin pjesë ministra të Mbrojtjes dhe shefa shtabesh të vendeve anëtare dhe komandave të NATO-s, ambasadorë, atashe të akredituar në vendit tone, parlamentarë, flamurtarë të vendeve anëtare të NATO etj.

Gjthashtu të pranishëm janë Presidenti Meta, kryeministri Rama, ministrja e Mbrojtjes, por edhe personalitete te tjerë. Si pasojë e aktiviteteve që po zhvillohen është bllokuar qarkullimi në bulevardin kryesor.

Lajmet e fundit nga